Jednoduchý návod krok za krokem jak si doma naklíčit mungo klíčky

Mungo klíčky

Mungo klíčky jsou nedílnou součástí vietnamské kuchyně a celkově asijiské kuchyni. Jsou výborné, křupavé a neodolatelné v salátech a závitcích. Hodí se ale i do polévek a pomazánek nebo na pánev. Naklíčit si je doma je přitom tak jednoduché a jednoduše si zajistíte nepřetržitý přísun nutričně bohatých klíčku po celý rok. A to vůbec nejhlavnější, vyjde mnohem levněji než koupené klíčky. Naklíčeno je již za 5-7 dní a máte jistotu v kvalitě i čerstvosti klíčků.

Opatříme si na klíčení mungo fazole v BIO kvalitě, které klíčí mnohem lépe a víte že nejsou nijak ošetřené, 500g výjde na cca 60 Kč. Mungo fazole jsou bohaté na vitamín A, B, C a E, dále také na vápník, hořčík, železo, bílkovinu a vlákninu.

Postup klíčení

  1. Namočíme mungo fazole ve studené vodě na alespoň 8 hodin, ideálně přes noc, aby se aktivovaly a nabobtnaly. Množství fazolí odvodíme od velikosti nádoby, kterou použijeme (viz bod 2). Budeme potřebovat pouze tolik, aby pokrylo dno jednou vrstvou. (Pozor, fazole po namočení nabobtnají, takže stačí 1/2 dna)
  1. Připravíme nádobu, která nepropouští světlo a ani z ní neprotéká. V mém případě na to mám plastovou přepravku. A dále pak sítko, co bude propouštět vodu, a které se vejde do předchozí nádoby.
  1. Sítko podložíme 4 vrstvami kuchyňského papíru, poté tam rozprostřeme mungo fazole v jedné vrstvě, tak aby neležely na sobě.
  1. Na vrch této vrstvy mungo fazolí dáme ještě jednu vrstvu kuchyňského papíru. Zalijeme studenou vodou, aby se papír přilepil na fazole.
  1. Je dobré ještě si pripravit něco jako těžítko, které položíme na fazole. Tak docílíme, že fazole neporostou rychle do výšky a budou pěkně baculaté.
Plastový svačiňák naplněný vodou

6. Na konec přikryjeme ubrusem nebo ručníkem z husté látky, který nepropouští světlo.

7. Zalíváme 2-3 denně, nadbytečnou vodu, která proteče sítkem vyléváme. Po zalívání zas důkladně přikryjeme ubrusem, aby měly klíčky co nejkratší kontakt se světlem.

8. Sklízíme za 5-7 dnů, kdy klíčky budou 4-5 cm dlouhé, je možné že už začnou z klíčků růst první lístky. Je dobré klíčky sklízet ještě když jsou mladé a ne až lístky ztmavnou a klíček začne rezavět. Klíčky pomocí nože odřízneme od dna s kapesníkem. Po odkrojení můžeme klíčky skladovat v lednici.

Recepty s mungo klíčky

Související články

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny komentáře