Gurmánský výlet do Plzně: tacos s opuncií v mexické restauraci a cool asijská restaurace

Letos před Vánoci jsme si udělali krátký výlet do Plzně. I když byl hlavní vánoční trh uzavřen, byl tam moc krásný vánoční stromeček a velká dřevěná ohrada s vyřezávaným betlémem. Jak už je zvykem, během návštěvy Plzně jsme vyzkoušeli pár vyhlášených místních restaurací s exotickou kuchyní.

V Plzni je obrovský výběr nemístních restaurací, a tak jsme byli ze začátku trochu nerozhodní, do jaké restaurace se podívat, ale nakonec jsme si vybrali opravdu dobře.

Ve městě je hned několik skvěle hodnocených mexických restaurací a my jsme stoprocentně nějakou potřebovali vyzkoušet. Zašli jsme do La Chica Casa Mexicana. Restaurace je hned za hlavním náměstím a je ve velmi stylově rekonstruovaném starém domě s velmi příjemným interiérem. Jídlo bylo absolutně nádherné a dělají domácí placky! Dali jsme si vegetariánské quesadillas huitlacoche (černá kukuřice přezdívaná aztécký kaviár) a vegetariánské tacos s opuncií (jedlý plod kaktusu).

Tipy na aktivity v Plzni

Na odpolední kafíčko jsme zašli do Pappa Coffee, které se nachází hned vedle vchodu do Plzeňského historického podzemí. Dali jsme si skvělou kávu a domácí pomerančovou limonádu. Díky příjemnému a útulnému prostředí jsme si dostatečně odpočinuli a mohli jsme jít dále. Jinak nabízejí také krásné dortíky, zákusky a snídaně.

Na večeři jsme zašli do jedné z nejlepší asijské restaurace v Plzni, kterou byla restaurace Homy Asian Fusion. Nachází se přímo o jednu ulici za Náměstím Republiky. Doporučuji se na večeři raději předem objednat. Interiér mají famózní a mně to připomínalo jak z filmu Cesta do fantazie. Jídlo bylo tak krásně naaranžované, že vypadalo jako umělecké dílo a kvalita byla také výborná. Večeře zde byla hezkým a příjemným zážitkem.

Na jeden z našich obědů jsme zašli do Indické a nepálské restaurace Everest v ulici Lochotínská, která má neskutečných 4,7 hodnocení na Googlu. Tak jsme si ji chtěli samozřejmě vyzkoušet. Jídlo mají autentické a ceny velmi přívětivé.

Během poledne mají v nabídce velmi výhodné obědové menu. Co bych určitě doporučila, je jejich indický čaj s mlékem! Čaj byl správně silně aromatický. Pokud máte rádi nasládlé pokrmy, mohu doporučit zeleninu v mangové omáčce. Omáčka byla opravdu mangová a s nastrouhaným kokosem. Česnekové placky Nan měli výborné. Dále jsme ochutnali dvě polévky – čočkovou a fazolovou, na můj vkus trochu slanější, ale nic hrozného. A také jsme si dali hráškové biryani, které si dáváme skoro vždy v indické restauraci.

Celkově jídlo odpovídalo hodnocení na Googlu. Jen ohledně prostředí a čistoty restaurace mají ještě prostor pro zlepšování.

Kde se ubytovat v Plzni

K přenocování jsme si vybrali malý tříhvězdičkový hotel Rango, který se nachází v Pražské ulici hned u náměstí. Pokoje byly dokonale čisté a moderně zařízené. Překvapil nás ochotný a příjemný personál. Hotel má v přízemí vlastní restauraci, kde hostům podávají snídaně ve formě bufetu. Z neděle na pondělí jsme ale byli zřejmě jedinými hosty se snídaní, a tak jsme místo bufetu měli k dispozici číšníka, který splnil všechna naše hladová přání. 🙂

Jako zajímavou alternativu pro rodiny, či partu přátel, bychom chtěli poukázat na apartmán Sv. Petr, který má naprosto skvostné hodnocení a velice zajímavý a prostorný interiér. Shodou okolností je také jen pár metrů od indické restaurace Everest, o které jsme psali v článku výše.

Pokud toužíte po soukromí, ale hledáte levné ubytování, zajímavě vypadá apartmán KaVi. Jedná se o apartmán v novostavbě v blízkosti historického centra. Apartmán je v osmém patře budovy, a tak ční nad okolní starou zástavbou. Z balkónku nabízí zajímavý rozhled po okolí.

Booking.com
Booking.com

Související články

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny komentáře