Chorvatská Rijeka pro digitální nomády – nejlepší místa vhodná na práci

working nomad

Rijeka, nacházející se na severozápadním pobřeží Chorvatska a blízko hranic se Slovinskem, možná není tak známá jako některá jiná chorvatská přímořská města, ale skrývá v sobě mnoho překvapení a pokladů, které stojí za to objevit.

Nedávno jsme strávili celý měsíc v této krásné lokalitě a vyzkoušeli jsme si zde život digitálního nomáda. Během našeho pobytu jsme pracovali během pracovních dnů a o víkendech jsme objevovali krásy Rijeky a jejího okolí. Vždy, když dorazíme na nové místo, je pro nás nejdůležitější najít několik míst vhodných pro online práci digitálního nomáda. Při hledání ideálních míst pro práci jsme kladli důraz na prostorné stoly, dostupnost zásuvek a příjemné pracovní prostředí. A jsme velice rádi, že jsme v Rijece pár takových míst našli.

Naše poznatky a doporučení na místa jsme sepsali do tohoto článku. Nakonci je také seznam míst, které jsme též vyzkoušeli, ale pro práci nejsou vhodná.

Místa vhodná pro práci digitálního nomáda v Rijece

Jednoznačně nejlepší místo na práci v celé Rijece. Je to coworking space zřízený městem a absolutně zdarma. Otevřeno v pracovní dny od 8:00 – 16:00.

Funguje to tak, že při příchodu se stačí zapsat na papírový formulář na recepci a můžete si vybrat jakékoliv volné místo. Příjemná recepční nám řekla, že je to tu populární a je tedy dobré přijít před 11 hod, abyste měli volné místo.

Mají tam velké a široké stoly buď s monitorem nebo bez a pohodlné kancelářské židle. Dále můžete využít i 2 zasedací místnosti, které si můžete rezervovat předem. Zasedačky jsou cca pro 6 lidí nebo když chcete mít klid pro call. Je k dispozici kuchyňka s rychlovarnou konvicí, mikrovlnkou a ledničkou. Využít můžete erární hrnky a nádobí, instantní kafe a mléko.

Toto místo nás opravdu překvapilo, je to super hub se vším všudy a perfektní prostředí na soustředěnou práci. Dávám všechny palce nahoru a 5 hvězdiček.

Adresa: Ul. Ivana Grohovca 1/a, 51000, Rijeka

Rihub - coworking space in Rijeka

Slastičarnica Cacao

Tato cukrárna se nachází na hlavní promenádě, 10 minut chůze od nádraží. Toto je druhé místo které bych vám doporučila. Je to poměrně veliká kavárna, má tři desítky venkovních stolů a asi dvě desítky vnitřních stolů.

Stoly jsou hranaté a prostorné s ideální výškou na práci na počítači. Mají mnoho zásuvek na nabíjení. Určitě oceníte i jejich dobrou kávu a rozmanitou nabídku dortů. Co nás překvapilo, že dávají i sklenici vody každému hostu. Personál vás nechá pracovat a moc neotravuje.

Velký plus je, že v zadu se nachází i krásně zařízený dětský koutek, takže výborná volba pro ty co cestují s dětmi a chtějí mít pro sebe chvilku klidu. Dětský koutek mohou využít všichni a je bez poplatku a bez hlídání. Co jsme vypozorovali, přichází maminky s dětmi většinou odpoledne od 16 hod.

Adresa: Riva 14, 51000, Rijeka, Chorvatsko

Restaurant Boonker

Dalším příjemným místem na práci je restaurace umístěna v bývalém protiválečném boonkru. Nachází se přímo na promenádě, můžete si vybrat ze sezení na terase s výhledem na přístav nebo si sednout až úplně do zadní místnosti. Tu zadní místnost jsme si to moc oblíbili, protože byla místnost skoro vždy prázdná a měli jsme klídeček na práci. Kromě prvoního objednání se nás už nikdo po dlouhé hodiny nepřišel zeptat, jestli nechceme něco dalšího. Pro nás jen další plus 🙂

Podávají super kávu. Sice mají otevřeno již od 8 hod, ale bohužel nenabízí nic k snídani a vaří od 12 hod. Takže s hladem sem ráno nechoďte. Když si počkáte, můžete si objednat super pizzu nebo i výborné finger foods. O víkendu mývají i živou hudbu s kapelami. Takže tu můžete zůstat po sbalení počítače a jen si užívat perfektní atmosféry.

Toto byla naše volba, když jsme si při práci chtěli dobře najíst a také, když jsme potřebovali klid na online call.

Adresa: Istarsko pristanište 1, 51000, Rijeka, Chorvatsko

Studentská jídelna Index

Nachází se přímo naproti rijeckého nádradží. Je to typická studentská jídelna jako v Čechách. Jídelna je otevřená i pro veřejnost. Mají velké prostorné stoly a dřevěné židle, najdou se tam i zásuvky. Velmi prostorná. Můžete potkat mnoho mladých studentů. Je to takové záchrané místo, volba pro low budget cestování. Mají otevřeno od 10 h do 21 h. Pro praci na počítači do pozdních hodin ideální, protože k večeru jsou bary a cafe docela plní.

Můžete si objednáte klasické jídelní jídlo. Chuťově není moc dobré a spíše slané, ale dá se. Nabízí 3 menu každý den a 2 speciální jídla, pak mají stálou nabídku pizzy a palačinek.

Adresa: Krešimirova ul. 18, 51000, Rijeka, Chorvatsko

Místa nevhodná pro práci digitálního nomáda v Rijece

Ačkoliv jsme na něj narazili v několika článcích ostatních digitálních nomádů, tak nám se osobně moc nelíbila. V zahrádce věčně zakouřeno a uvnitř je přítmý, které nebylo vhodné pro práci.

Jinak je to pěkné místo na setkání s lidmi nebo na zábavu, uvnitř to má domácí atmosféru v retro stylu. Také mívají večery s živou hudbou.

Adresa: Ciottina 12a, Rijeka, Croatia

Submarine Burger Rijeka

Na první pohled krásné prostory na práci, velké a široké stoly, vnitřní i venkovní sezení a také lákava nabídka jídla. Bohužel jednou jsme přišli s tím, že si dáme jen pití a chceme si sednout na práci a nebudeme objednávat jídlo. Tak nám servírka řekla, že jsou „restaurace“ a kdo si chce sednout musí si objednat jídlo. Pokud chceme jen na pití, prý si máme vybrat kavárny nebo bar. Hmm…. Tak jsme odešli

Adresa: Ul. Marka Marulića 4, 51000, Rijeka, Chorvatsko

 

Booking.com

Související články

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny komentáře