Gurmánský výlet do Českých Budějovic: vyhlášená vietnamská restaurace a cool kavárna

Pokud plánujete výletovat v Jižních Čechách, doporučuji si vybrat České Budějovice. Atmosféra historického města je úžasná. K historickému centru, které bylo roku 1980 vyhlášeno městskou památkovou rezervací, se dostanete od nádraží za 15 minut. Malebnost města umocňuje krásná mlýnská stoka.

Pro nás je na cestách nejdůležitější se dobře najíst, a tak tu máte pár gurmánských tipů. Přijedete-li stejně hladoví jako my, hned u nádraží na Lanově třídě se nachází místní vyhlášená vietnamská restaurace MET v Českých Budějovicích. Podávají velmi krásně naaranžované a zajímavé čerstvé jarní závitky. V nabídce jsou závitky s různou náplní, klasické krevetí, pak jsou čistě zeleninové, s tofu nebo hovězím. Tahle široká nabídka jarních závitků nebývá u jiných vietnamských restaurací běžná. Dále od nich doporučujeme výbornou nudlovou polévku Pho a nebo Pad Thai.

Po nějaké té procházce ve městě si jistě ještě stavte na dobrou kávu a na vynikající anglické lívance v kavárně Datel Café v ulici Piaristická. Mimochodem, nabízejí také úžasné snídaně.

Pokud máte spíš chuť na čínu tak v Budějovicích určitě doporučujeme Čínskou restauraci v ulici Široká (čínsky název: 中南海飯店) nynější majitelé mladý manželský pár tuto restauraci převzali již před 13 lety. V Budějkách čínských restaurací moc není, ale tahle stojí za návštěvu. Na vyžádání nám dokonce udělali Mapo tofu ačkoliv jej v menu nemají a bylo výborné 🙂 (bohužel jsem zapoměla vyfotit).

Ubytovat se můžete přímo v srdci historického centra za rozumné ceny v krásném hotelu Apartmány Zadní Mlýn. Nejedná se o žádný velký hotel, ale mají příjemné, čisté a prostorné pokoje, a hlavně jste všude hned.

Pokud byste chtěli pojmout výlet v Českých Budějovic jako nezapomenutelný romantický pobyt, pak určitě se ubytujte přímo na vodě v houseboatu Rezidence Malše na konci slepého ramene řeky Malše. Jedná se o několik apartmánů přímo na okraji samotného historického centra a navíc hodnocení 9,8 na serveru Booking.com dává za pravdu nezapomenutelnému zážitku. Ubytování je vhodné i pro rodiny s dětmi, hned na břehu je obrovský park s moderním dětským hřištěm nebo plavecký stadion, kde se dají děti zabavit.

Super zážitek z bydlení v houseboutu v Residenci Malše
Booking.com

Související články

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny komentáře