Co je to rýžové víno Shaoxing a jak ho používat na vaření?

Vino Shaoxing


Už jste nad tím určitě někdy přemýšleli, proč masové pokrmy z čínské restaurace chutnají voňavě a doma to nemůžete napodobit. Pro dosažení této autentické chuti je jeden trik, a to 14% rýžové víno na vaření Shaoxing.

Čínské víno na vaření Shaoxing (čínsky: shàoxīng jiǔ 绍兴酒) nebo někdy také pod názvem víno Hua Tiao chiew (čínsky: huādiāo jiǔ, 花雕酒) , je druh čínského rýžového vína, které pochází z oblasti Shaoxing, města v čínské provincii Zhejiang, které je známé výrobou rýžového vína. Je to klíčová složka v mnoha čínských pokrmech. Podobné víno na vaření se používá také v Japonsku nebo na Taiwanu.

Jak a z čeho se vyrábí Shaoxingské víno?

Výrobní proces zahrnuje kvašení rýže, vody a malého množství pšenice. Pokud trpíte na nesnášenlivostí lepku, pak si konzumaci musíte zvážit nebo zkonzultovat se svým lékařem.

Jak chutná Shaoxingské víno?

Shaoxingské víno má tmavě jantarovou barvu, s jemně sladkou vůní.

Jak použít Shaoxingské víno v kuchyni?

Používáme ho při marinování masa a mořských plodů, při dušení a restování.

Recepty s vínem Shaoxing

Booking.com

Související články

guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Všechny komentáře
Jídlo na cestách
Jídlo na cestách
10 měsíců před

Dal jsem dohromady seznam mých hodně oblíbených ingrediencí na vaření, které můžete koupit v Sapě. Bez kari past bych si vaření dnes už jen hodně těžko dokázal představit. Pokud někdo váhá, co v Sapě koupit, snad mu to pomůže.
https://www.jidlonacestach.cz/co-si-koupit-v-sape-potraviny/